SEO Search Engine Optimisation / Arama Motoru Optimizasyonu

SEO Arama Motoru Optimizasyonu Hizmeti (Search Engine Optimisation), web sitenizin arama sonuçlarında görünürlüğünü artırmak ve organik trafik çekmek için yapılan çalışmaların tümüne denir. Site içi SEO çalışmaları ve site dışı SEO çalışmaları olarak ikiye ayrılır. 

SEO hizmeti ile aramalarda üst sıralara çıkarak markanızı değerli kılın.
* SEO hizmeti ile web sitenizle yeni potansiyel müşterilere ulaşın
* SEO hizmeti ile reklam maliyetlerinizi düşürün.
* Seo hizmeti ile uyumlu arayüzler kullanıcı deneyiminizi iyileştirin ve satışlarınızı katlayın.

SEO Hizmetiyle

Web sitenizin organik arama sonuçlarında daha üst sıralarda listelenmesini sağlıyoruz.

Bunu yaparken birçok SEO tekniğini ve deneyimlerimizi kullanıyoruz.

Site İçi SEO (On page SEO) Optimizasyon ve Yapısı

Site içi SEO, optimizasyon çalışmalarının ilk aşamasını ve temelini oluşturur. Teknik olarak on page SEO’su ihmal edilirse yapılacak site dışı (off page SEO) çalışmaları etkili bir sonuç vermeyecektir. Uzman ekibimiz sitenizin SEO çalışmalarına uygunluğunu kontrol eder ve eksiklerini gidermek için gerekli çalışmaları yaparlar.

Kullanıcı Deneyimi

Google, organik sonuçlarda sıralamayı yapay zekaya kontrol ettiği ve düzenlediği için, iyi işleyen online siteler hep öne çıkıyor.

Mesela site içi navigasyon menünüzün sadece SEO için optimize edilmiş olması yeterli değil, kullanıcının da ilk bakışta belirli bir menü öğesinin arkasında ne olduğunu anlayabilmesi ve direkt olarak aradığına erişebilmesi gerekir.

Google kullanıcıların davranışlarını inceleyerek arama kelimesi bazında sitenizi olumlu veya olumsuz olarak değerlendirmektedir. Bu yüzden kullanıcı deneyimi oldukça önemlidir. Ziyaretçilerin sitenizden çıkış süresi, sitenizden çıktıktan sonra başka bir arama sonucunu tıklayıp tıklamadığı (yani aslında gerçekten aradığı şeyi sitenizde bulup bulmadığını), başka bir arama yapıp yapmadığı gibi bir çok veriye istinaden değerlendirme yapar. Bu da sizin sitenizin dönüşüm oranını etkiler. Sitenizi kullanıcı deneyimlerine göre düzenlemeniz sizin sitenizin dönüşüm oranını optimize etmenizi sağlar.

İçerik Pazarlama

İçerik her zaman değerli olmaya olmaya devam edecek. Rakiplerinizle aynı veya benzer ürünleri veya hizmetleri satıyorsanız sizin öne çıkabilmeniz için markanızı ve ürünlerinizi en iyi en kısa şekilde içeriklerle mümkündür.

Hızlandırılmış Mobil Sayfalar (AMP)

Mobil kullanıcıların ziyaretçilerin önemini anlatmaya gerek yok. Artık hemen hemen herkes mobil. Eskiden olsa iyi olur diyeceğimiz mobil site artık temel gereklilik haline geldi.

Accelerated Mobile Pages (AMP – Hızlandırılmış mobil sayfalar) önemi gittikçe artıyor ve Google AMP’yi tüm gücüyle yükseltmeye çalışıyor. Google’ın bu konudaki politikası çok agresif.

Panda ve Penguin: Artık büyük güncellemeler yok

Penguin de nihayet güncellendi ve kısmen dramatik sıralama değişiklikleri elde etmesiyle birlikte belki de bu son büyük güncellemesi oldu.

Artık Pagerank durduruldu. Diğer yandan Panda güncellemeleri de artık çekirdek algoritmanın bir parçası ve büyük yüklemeler olmadan düzenli olarak gerçekleşmekte.

Artık Google konuşmacıları güncellemeler hakkında daha az bilgi veriyor.

SEO Gelişmeleri

Bence SEO alanında şu anda üç temel eğilim var:

1. SEO için devamlı olarak link inşası ile ilerlemek isteyenler. Bireyler ve ajansların bunu da tek strateji olarak belirlemesi, pratikte uygulaması ve satışını yapması.

2. Bütünsel online pazarlama alanında ilerleyip daha fazla uygulama yapanlar. Burada özellikle “gençler” yeni yıldızlar, Amazon, Facebook ve YouTube üzerinden satış yapanlar bulunuyor. SEO bunun için hala çok önemli, ancak diğer kanallar da oldukça önemli.

3. Sadece teknik SEO (danışmanlık) üzerine odaklanan ve sadece burada çalışanlar.

Önümüzdeki yıllarda 2. ve 3. grup parlak bir geleceğe sahip olacak. Birinci grup için işler çok daha zor olacak. Yeni kanalları da göz önünde bulunduranların önü açık.

Sesli Arama

Artık ses komutları ile pek çok cihazı kullanabiliyoruz ve ne kadar iyi çalıştığına da hayret ediyoruz. Amazon Echo, Google Voice Search ve Siri artık daha fazla kullanılmakta. Önümüzdeki yılında bu alanda da büyük gelişmeler olacağını düşünüyoruz.

Open chat
1
Whatsapp Sohbete Başla
Canlı Destek
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabilirim?